Druga edycja zawodów Cold waves by Porsche odbyła się pod hasłem „We The Wave”

fot. mat. prasowe

Cold waves by Porsche to przedsięwzięcie sygnowane przez markę. Zawody z cold water surfingu odbyły się w tym roku po raz drugi, przewyższając zainteresowaniem ubiegłoroczną edycję. Wyjątkowe wydarzenie z udziałem światowej klasy surferek i surferów to wynik realizowania projektów twórczych w myśl idei „Napędzani marzeniami”, która przyświeca marce. Tegoroczna edycja zawodów odbyła się pod hasłem „We The Wave”, będącym ukłonem w stronę społeczności surferskiej. Za kreację i realizację kampanii odpowiada agencja DDB Warszawa we współpracy z Big Picture, VMR, PHD oraz DRUM Polska.

Druga edycja zawodów rozpoczęła się projektem teaserowym Cold waves on Tour, w ramach którego trzech przedstawicieli międzynarodowej społeczności surferskiej razem z Porsche wybrało się w podróż po wybrzeżu Atlantyku, przemierzając łącznie 7 tysięcy kilometrów w poszukiwaniu fal i dzieląc się wspólną pasją. Za realizację projektu oraz fotorelację z tej części kampanii odpowiedzialny był Krzysztof Jędrzejak, założyciel Baltic Surf Scapes.

Kampania Cold waves by Porsche obejmowała szereg działań komunikacyjnych, których zwieńczeniem były zawody zrealizowane 4 kwietnia we Władysławowie. W ramach promocji wydarzenia zrealizowano m.in.: działania OOH w postaci muralu przy ulicy Tamka w centrum Warszawy, a także kampanię digital oraz w mediach drukowanych. Ponadto wyprodukowane zostały materiały promocyjne – wlepki, plakaty oraz merchandising, które dostępne były w dniu zawodów oraz na stronie coldwaves.pl.

Akcję wspierały także działania PR w mediach online, social mediach oraz działania z zakresu influencer marketingu, w ramach których odbiorcy byli na bieżąco informowani o alertach pogodowych, a także kolejnych etapach przebiegu zawodów. Całą komunikację wspierali bezpośrednio na swoich kanałach SoMe także przedstawiciele środowiska surferskiego, którzy brali udział w tegorocznej edycji zawodów.

W tym roku Cold waves by Porsche odbyło się pod hasłem „We the Wave”, które nawiązuje do surferskiej społeczności i łączącej ich pasji. Częścią kampanii jest video, w którym troje polskich surferów odpowiada na pytanie, czym jest dla nich fala. To właśnie w realizacji sportowych celów i spełnianiu najbardziej szalonych marzeń marka Porsche wspiera zarówno profesjonalistów, jak i początkujących zawodników. Zachęca do tego, żeby pielęgnować pasję, bez której łapanie kolejnych fal nie byłoby możliwe. Dynamikę i emocje towarzyszące surfingowi symbolizuje w kampanii elektryczny Porsche Taycan.

W ramach projektu dla klienta Porsche Polska za opracowanie strategii, konceptu oraz kreacji odpowiadała agencja DDB Warszawa. Produkcją eventu oraz organizacją zawodów zajmowała się Agencja VMR. Za strategię i działania PR, w tym influencer marketing odpowiedzialna była agencja Big Picture. Zakupem mediów zajął się dom mediowy PHD, a współpracą contentową z mediami agencja DRUM Polska.