Poczta Polska świętuje jubileusz 465–lecia w ramach kampanii „Wczoraj. Dziś. Jutro”

Wystartowała jubileuszowa kampania Poczty Polskiej z okazji 465 lat istnienia. Kampanię pod hasłem „Wczoraj. Dziś. Jutro” przygotowała agencja Ancymony.

Poczta Polska jest liderem na polskim rynku usług komunikacyjnych i kurierskich, obsługującym ponad 90% Polaków. To firma o wspaniałej kilkusetletniej historii, zawsze blisko ludzi i dla ludzi. 

Poczta Polska w swojej najnowszej kampanii reklamowej odnosi się do najważniejszych wartości i korzyści, jakie oferuje marka.

Emocjonalna podróż w czasie, w którą zabieramy widzów, dzięki technologiom produkcyjnym, doskonale prezentuje nową jakość w komunikacji Poczty Polskiej. Skupiliśmy się na unowocześnieniu narracji o przeszłości i przyszłości, pokazując, jak wiele łączy Pocztę Polską i jej klientów. Nasza opowieść zarówno wzrusza, jak i wywołuje uśmiech, pokazując, że Poczta Polska zawsze jest blisko Polaków – mówi Emilia Czerwiec, business unit managerka & creative leaderka w agencji Ancymony.


Realizacja spotu oparta została na technologii Virtual Production.

Zdecydowaliśmy się na zaproponowanie realizacji w technologii Virtual Production. Elementy scenografii oraz tła wyświetlane na ścianach LED pozwoliły przenieść się w różne okresy historii Polski bez wychodzenia ze studia. Historyczne materiały dotyczące poszczególnych wydarzeń były dość ograniczone, dlatego skorzystaliśmy z technologii AI, aby poruszyć fotografie i uzyskać z nich obraz wideo. Staranna realizacja dźwięku jeszcze bardziej uwydatniła efekt. Poczynając od wyboru aktorów, przez drobiazgowo przygotowane, w porozumieniu z konsultantami historycznymi, kostiumy i rekwizyty, aż po elementy scenografii – całość produkcji została przygotowana tak, aby precyzyjnie odnieść się do potrzeb Klienta i zrealizować wyzwania kreatywne – komentuje Mariusz Kępka, head of production, Lemon Film. 

W 30-sekundowym spocie pokazaliśmy kawał historii Poczty Polskiej. Myślę, że o pewnych faktach ukazanych w filmie część widzów mogła nie zdawać sobie sprawy. W tej krótkiej opowieści jest miejsce na wszystkie emocji i jestem przekonany, że każdy znajdzie w niej coś bliskiego swojemu sercu – dodaje Wojciech Papuziński, creative director w Ancymonach. 

Ancymony odpowiadają za koncepcję kreatywną, scenariusz, key visual, nadzór produkcyjny, przygotowanie kreacji do kampanii digital i DOOH. Za media odpowiada dom mediowy Sigma. Produkcją spotu zajął się Lemon Film. Kampania jest obecna w DOOH, digitalu, mediach społecznościowych, w kinach i telewizji.