GoldenSubmarine wygrało przetarg na obsługę social mediową Tchibo

Agencja GoldenSubmarine wygrała przetarg na stałą obsługę profili marki Tchibo i budowę strategii jej obecności w mediach społecznościowych.

Tchibo działa na europejskim rynku od ponad 60 lat – w Polsce dystrybucja kawy rozpoczęła się w 1992 roku. Dziś marka w swoim portfolio ma ponad 60 sklepów i kawiarni, a Tchibo.pl zajmuje 6. miejsce wśród sklepów e-commerce w Polsce pod względem liczby użytkowników. Założeniem przetargu było znalezienie najlepszego partnera strategicznego, który zapewni Tchibo i jej subbrandom najlepszą w swojej klasie obsługę w mediach społecznościowych.

O zwycięstwie GoldenSubmarine zdecydowała m.in. solidna i długofalowa strategia, dobry podział kanałów social mediowych pod kątem publikowanej treści i grupy docelowej, a także kreatywne i nowoczesne podejście do kreacji. Agencja zajmie się kompleksową komunikacją wraz z tworzeniem dedykowanych kreacji i treści zarówno obszaru związanego z produktami kawowymi, jak i kawiarni, sklepów online i offline z odzieżą oraz artykułami do domu.
 
Fundamentem długotrwałej współpracy GoldenSubmarine i Tchibo będą warsztaty, podczas których od nowa zostanie zbudowana strategia komunikacji. Kolejny etap to opracowanie nowego języka wizualnego, na bazie którego co miesiąc powstaną kreacje na wszystkie obsługiwane profile Tchibo – Facebook, Instagram, TikTok.