Amazon.pl i polskie Rainbow Socks tworzą limitowaną serię świątecznych skarpetek w celach charytatywnych

fot. mat. prasowe

Amazon.pl wprowadza do sprzedaży limitowaną serię produktów od polskiego producenta – zestaw skarpetek, stworzonych wspólnie z firmą Rainbow Socks. Limitowana seria powstała specjalnie dla Amazon.pl i nawiązuje do tradycji z różnych regionów Polski, jest bowiem inspirowana lokalnymi wzorami – łowickim, góralskim i kaszubskim. Cały dochód ze sprzedaży skarpetek zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa dostarczają wielką wartość naszym klientom, a my wspieramy je na wiele sposobów i tworzymy również wspólne produkty, w tym na takie wyjątkowe okazje jak Święta Bożego Narodzenia. Nasze wyjątkowe skarpetki to idealny pomysł na prezent dla rodziny i przyjaciół i z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych. Rainbow Socks współpracuje z Amazon na czterech kontynentach od lat i za pośrednictwem naszej sieci logistycznej mogą docierać do tysięcy klientów na czterech kontynentach – powiedziała Aleksandra Borycka, head of marketplace Amazon.pl.

Jak wynika z raportu Amazon.pl przygotowanego we współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS skarpetki to wciąż jeden z najczęściej dawanych prezentów, aż 20 proc. Polaków znalazło je rok temu pod choinką. W tym roku najchętniej otrzymywanym prezentem będą jednak pieniądze i karty podarunkowe. Marzymy też o kosmetykach, perfumach, ubraniach, książkach oraz ozdobnych świecach i skarpetkach. Najczęściej cieszymy się z prezentów, które są praktyczne i niespodziewane, niszowej i lokalnej marki oraz mają rozsądną cenę.

Przygotowanie specjalnego produktu dla Amazon.pl było dla nas wyjątkową przygodą, szczególnie, że w naszej ofercie nie mieliśmy wcześniej takiej kolekcji, która nawiązywałaby do polskich motywów ludowych. Przy tworzeniu projektów inspirowaliśmy się lokalnymi wzorami i haftami z trzech różnych regionów Polski – łowicką wycinanką, sercem z kaszubskich motywów i zdobieniem jak na góralskim gorsecie – powiedziała Małgorzata Iwuć, właścicielka Rainbow Socks.

Zestaw skarpetek od Rainbow Socks dostępny jest w dwóch rozmiarach: 36-40 i 41-46, w cenie 49,90 zł za zestaw. Liczba zestawów jest ograniczona, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wybrany przez firmy cel charytatywny.