W dentsu Polska powstała pierwsza sieć pracownicza – dentsu Proud

fot. mat. prasowe

W dentsu Polska powstała sieć pracownicza, skupiona wokół osób identyfikujących się jako LGBTQ+ oraz osób sojuszniczych. Celem sieci jest współtworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy, wspieranie klientów w aktywnościach na rzecz społeczności LGBTQ+ oraz wspólne działania na rzecz widoczności postulatów tej społeczności i inspirowanie innych do budowania bardziej równościowego społeczeństwa.

Polska jest trzecim krajem w regionie EMEA dentsu, gdzie powstała sieć pracownicza LQBTQ+. Na tę chwilę do sieci należy 15 osób. Powstanie dentsu Proud w Polsce jest częścią realizacji strategii DEI w dentsu Polska i regionie CEE. Rolę chair objęła Mania Kostrzewska, DEI director w dentsu CEE, a co-chair Marcin Świejkowski, senior strategist w Denstu Creative. Rzeczniczką sieci została Anna Tokarek, która odpowiada za komunikację zewnętrzną dentsu Polska.

Dla mnie jako dla osoby niebinarnej powstanie networku LGBTQ+ jest niezwykle ważne, bo jest kolejnym krokiem realizacji strategii DEI i budowania coraz bardziej otwartego i przyjaznego miejsca jakim jest dentsu. Dodatkowo jest po prostu wyrazem celebracji i afirmacji osób ze społeczności LGBTQ+, które pracują w dentsu, a także wszystkich osób sojuszniczych, które wspólnie z nami chcą budować różnorodną i włączającą społeczność dentsu – komentuje Mania Kostrzewska, DEI director w dentsu CEE.

Działania sieci będą skupiać się na zwiększaniu świadomość i edukacji równościowej w zakresie LGBTQ+ oraz współtworzeniu kampanii i produktów, które będą wpisywać się w szerokorozumianą inkluzywność i budowanie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Dentsu Proud będzie organizować szereg wewnętrznych i zewnętrznych spotkań i aktywności wspierających kształtowanie kultury równościowej oraz angażowanie osób sojuszniczych we wspólne działania na rzecz włączania w organizacji i poza nią.