Ruszyła kampania OOH marki Trefl

fot. mat. prasowe

Bohater planszówki Spy Guy zachęcający do wspólnej gry w oczekiwaniu na tramwaj lub autobus, czy złudzenie większego pudełka gry w środku nośników typu citylight – trwa świąteczna kampania OOH marki Trefl, producenta puzzli, gier i zabawek.

20 listopada w pięciu największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu oraz Poznaniu – ruszyła kampania out of home (OOH) na nośnikach citylight dla gry Spy Guy. To, co wyróżnia działanie, to niestandardowe kreacje. Bazując na mechanice gry, czyli szukaniu przedmiotów na planszy, Trefl poza podstawowymi plakatami przygotował angażujące wersje, które są interesującym przekazem reklamowym, ale także zabawą umilającą oczekiwanie na autobus, czy tramwaj, bowiem zachęcają do znalezienia pięciu bombek zaszytych w grafice przeniesionej z planszy do przestrzeni miejskiej. Jeszcze bardziej przykuwające wzrok są natomiast citylighty, które wyglądają, jakby w środku miały umieszczone większych rozmiarów pudełko gry. Z kolei dzięki świątecznemu wycięciu folii od razu także sugerują, że Spy Guy to idealny prezent od Świętego Mikołaja.

Spy Guy to nasza topowa gra dla rodzin z dziećmi, która powstała na naszej własnej licencji „Rodzina Treflików”. Od wprowadzenia jej na rynek w 2022 r. prowadziliśmy dla tego tytułu intensywne kampanie telewizyjne oraz digitalowe. Ponieważ brand się rozwija i obecnie świat Spy Guya to już pięć wersji gry planszowej (podstawowa, Zimowa Przygoda, Sopot, Deutschland, USA), gra mobilna, a także specjalna gra dla grup przedszkolnych, przed nadchodzącymi Świętami postawiliśmy na kampanię w przestrzeni miejskiej, zwiększającą świadomość tytułu oraz prowadzoną w połączeniu z intensywnymi aktywnościami online. To, co było dla nas kluczowe przy projektowaniu działań OOH, to wyjście poza standardowe schematy i maksymalne wykorzystanie nośników. Mając takiego partnera, jakim jest Value Media, bardzo szybko okazało się, że nawet pomysł, by do środka citylightu wstawić pudełko gry, jest na swój sposób możliwy do zrealizowania. Efekt przeszedł nasze oczekiwania i wierzymy, że Spy Guy zawędruje w tym roku do niejednego buta i pod niejedną choinkę – mówi Justyna Gdowska, dyrektor marketingu i PR Trefla S.A.

Kluczowe działania digital dla gry Spy Guy to paid social, display programmatic z wykorzystaniem interaktywnych kreacji display i video oraz display geo – kampania z wykorzystaniem formatów banerowych, emitowana na podstawie danych lokalizacyjnych w pobliżu centrów handlowych i dyskontów.

Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Value Media (Group One), działania w digitalu realizowane są we współpracy ze spółką martech i e-commerce connected Salestube, a działania z influencerami koordynuje agencja Labcon.

Kampanie OOH i digital promujące grę Spy Guya łączy spójność przekazu, którym pozycjonujemy tytuł jako grę kooperacyjną i rodzinną. Z uwagi na młodą grupę docelową, do której docieramy poprzez zasięgowe aktywności online, projektując działania kładliśmy silny nacisk na Brand Safety. Stąd reklamy skierowane do młodszych odbiorców emitowane są na platformach i we współpracy z partnerami, którzy mają w tym zakresie największe doświadczenie i jasne zasady mówi Aleksandra Pająk, business director Value Media

Równocześnie z kampanią dla gry Spy Guy Trefl prowadzi także działania digital wspierające planszówkę Magajaja oraz kampanię telewizyjną dla zabawki VTech Mój Przyjaciel Pies. W przypadku Mojego Przyjaciela Psa postawiliśmy na reklamę w kanałach dziecięcych, w połączeniu z narzędziem TV Sync, synchronizującym emisję w telewizji z wyświetlaniem reklamy online. Kampanię dla zabawki korelowaliśmy także z prowadzoną wcześniej przez Trefla akcją cashback dla całej marki VTech poprzez wysyłkę newslettera z odliczaniem do końca promocji. Równocześnie trwają także działania paid social – dodaje Aleksandra Pająk, business director Value Media.

Warto dodać, że główny reklamowany produkt – Spy Guy – w połowie listopada został wybrany do grona TOP10 najlepszych zabawek według Amazon.pl, a Mój Przyjaciel Pies VTecha bierze obecnie udział w konkursie Influencer’s Top.