Meta zwiększa bezpieczeństwo młodych użytkowników i wprowadza nowe narzędzia dla nastolatków i rodziców

fot. unsplash.com/@jacksonsophat

Meta dodaje kolejne narzędzia do istniejących już ponad 30 funkcji dla młodzieży i ich opiekunów na swoich platformach. To kolejny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa młodych użytkowników w sieci i poprawy ich samopoczucia. Od teraz opcje Nadzoru rodzicielskiego są także dostępne na Facebooku. Nadzór rodzicielski na Messengerze zostanie natomiast poszerzony o nowe funkcje. Do kampanii edukacyjnej Screen Smart promującej narzędzia dla nastolatków i rodziców dołączyli się polscy twórcy internetowi.

Meta ogłasza kolejne funkcje dla młodzieży i ich opiekunów. Od teraz Narzędzia nadzoru rodzicielskiego oprócz Instagrama i Messengera, będą także dostępne na Facebooku. Z funkcji mogą już skorzystać użytkownicy na całym świecie, w tym w Polsce. Rodzice znajdą nowe narzędzia w zakładce Ustawienia w aplikacji. Mogą tam m.in. dowiedzieć się o ilości czasu, które ich dziecko spędza na Facebooku, oraz ustawiać przerwy w korzystaniu z aplikacji. Narzędzia nadzoru oferują także dostęp do materiałów przygotowanych przez ekspertów, które mogą okazać się pomocne w rozmowie na temat odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki.

Kolejną nowością są dodatkowe opcje dostępne na Messengerze. Funkcja Nadzoru rodzicielskiego stała się ogólnodostępna dla użytkowników aplikacji w sierpniu, a dzisiaj rodzice mogą skorzystać z jej rozszerzonej wersji. Pojawiła się m.in. możliwość ustawiania przerw w korzystaniu z komunikatora oraz przeglądania kont zablokowanych przez nastolatka.

Tym razem w promocję funkcji dla młodzieży i opiekunów włączyli się także polscy twórcy internetowi zajmujący się tematyką parentingową. W ramach kampanii edukacyjnej #MetaScreenSmart twórcy opowiedzą na swoich Instagramach o ulubionych narzędziach i podzielą się swoimi wskazówkami, jak z nich korzystać, by jak najskuteczniej zadbać o bezpieczeństwo nastolatków w sieci. Do akcji dołączyli m.in. Justyna Szyc-Nagłowska, dziennikarka i autorka projektu „Nagłowska podcasty”, Maciej Lisowski, wykładowca dziecięcy znany na Instagramie jako @matataojciec, oraz Anna Jaworska, pedagożka i specjalistka wczesnej edukacji.

Meta kontynuuje pracę nad udoskonalaniem narzędzi dla nastolatków i ich opiekunów, stawiając sobie za cel bezpieczeństwo i dobre samopoczucie młodych użytkowników platform społecznościowych.

Z pozostałymi narzędziami dla nastolatków i opiekunów stworzonymi przez Meta można się zapoznać w Centrum rodziny.

Meta wprowadziła nowe sposoby testowania treści przez twórców

Meta niedawno wprowadziła narzędzie do przeprowadzania testów A/B rolek, które ułatwi twórcom sprawdzanie, co najlepiej przemawia do ich odbiorców. Mogą oni teraz zobaczyć jeszcze więcej statystyk dotyczących rolek, aby lepiej zrozumieć wyniki swoich treści.