Meta dodaje na Facebooku i Instagramie kolejne funkcje w trosce o bezpieczeństwo nastolatków

fot. unsplash.com/@solomin_d

Ukrywanie nieodpowiednich treści, automatyczne włączanie bardziej restrykcyjnych ustawień kont oraz kolejna opcja zachęcająca do dbania o swoją prywatność w sieci – to kolejne funkcje zwiększające bezpieczeństwo i komfort nastolatków podczas spędzania czasu w mediach społecznościowych, które opracowała Meta.

Meta dodaje trzy nowe funkcje, które uzupełnią zestaw ponad 30 narzędzi przeznaczonych dla nastolatków i ich rodziców. Ich celem jest ochrona nastolatków oraz zadbanie o ich bezpieczeństwo i pozytywne doświadczenia z korzystania Facebooka i Instagramu.

Pierwszą nowością są uaktualnione zasady dotyczące treści wrażliwych, które pojawiają się w Aktualnościach i wśród przeglądanych relacji. Już teraz Facebook i Instagram ograniczają widoczność treści uznawanych za kontrowersyjne lub nieodpowiednie do wieku w zakładkach Eksploruj oraz Rolki – nie pojawiają się tam materiały dotyczące m.in. przemocy, zaburzeń odżywiania, czy samookaleczania. Teraz takie treści będą również ukrywane w pozostałych zakładkach, nawet jeśli zostały udostępnione przez osoby, które nastolatek obserwuje.

Kolejną opcją jest automatyczne włączanie najbardziej restrykcyjnych ustawień kontroli treści na Instagramie i Facebooku. Do tej pory ta funkcja działała w przypadku nowych użytkowników poniżej 18 roku życia, których konta były automatycznie dostosowywane do restrykcyjnych ustawień dotyczących tzw. wrażliwych treści. Od teraz konta wszystkich nastolatków zmienią swoje ustawienia na te, które zwiększają ich bezpieczeństwo na platformach.

Aby upewnić się, że nastolatki regularnie sprawdzają swoje ustawienia bezpieczeństwa i prywatności na Instagramie i są świadome, że istnieją ustawienia zwiększonej prywatności, Meta zaczyna wysyłać nowe powiadomienia zachęcające do aktualizacji ustawień za pomocą jednego dotknięcia. Jeśli nastolatki wybiorą opcję „Włącz zalecane ustawienia”, aplikacja automatycznie zaktualizuje ich ustawienia, aby ograniczyć, kto może ponownie publikować ich treści, oznaczać lub wspominać ich konto, a także dołączać ich treści w remiksach rolek.

Więcej na temat nowych funkcji można przeczytać tutaj.