Marki Unilever zostały partnerami UEFA EURO 2024

Unilever oraz Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) ogłosiły, że marki koncernu należące do części biznesu odpowiadających za artykuły spożywcze (Nutrition) oraz środki higieny osobistej (Personal Care), zostały oficjalnymi sponsorami UEFA EURO 2024.

Marki spożywcze z portfolio Unilever, które będą aktywne podczas UEFA EURO 2024, to Hellmann’s, Knorr, Colman’s, Amora i The Vegetarian Butcher. Oficjalnymi sponsorami UEFA EURO 2024 będą także marki z portfolio higieny osobistej: Rexona (znana również na całym świecie jako Sure, Shield i Degree), Dove Men+Care, Axe (Lynx w Wielkiej Brytanii), Radox i Dusch Das.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – najpopularniejszego sportu na świecie, aktywnie śledzonego przez 67% Europejczyków – zgromadzą miliony miłośników. Przewiduje się, że UEFA EURO 2024 przyciągnie na żywo łącznie 5 miliardów ludzi na całym świecie. UEFA EURO 2024 będzie gościć 2,7 mln fanów, którzy obejrzą 51 meczów w dziesięciu niemieckich miastach.

Przyjemność jedzenia odgrywa bardzo ważną rolę podczas spotkań z przyjaciółmi i rodziną z okazji wydarzeń sportowych. Niezależnie od tego, czy oglądamy je razem z tysiącami innych osób na stadionach, czy kibicujemy w domowym zaciszu. Jesteśmy dumni z tego, że marki Unilever Nutrition mogą być częścią tego europejskiego święta piłki nożnej o globalnym zasięgu – mówi Peter Dekkers, nutrition general manager Europe w Unilever.

Współpraca z UEFA EURO 2024 jest dla nas powodem do ogromnej dumy. Misją naszych marek Personal Care jest bowiem wsparcie konsumentów w budowaniu pewności siebie poprzez zapewnienie poczucia świeżości oraz czystości w każdej sytuacji, również w czasie aktywności fizycznej. Dlatego nasza obecność na mistrzostwach jest świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z milionami konsumentów, niezależnie od tego, czy będą wspierać swoje reprezentacje narodowe, czy też budować miłość do piłki nożnej w lokalnych społecznościach – mówi Fulvio Guarneri, personal care general manager Europe w Unilever.

Z przyjemnością ogłaszamy partnerstwo Unilever i UEFA EURO 2024. To współpraca, która celebruje wspólną pasję i zaangażowanie w nawiązywanie kontaktu z fanami piłki nożnej w Europie i na świecie – mówi Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu w UEFA. – Marki z portfolio produktów spożywczych i higieny osobistej Unilever każdego dnia docierają do miliardów ludzi i jestem pewny, że razem zapewnimy fanom na całym świecie nowy wymiar zaangażowania i piłkarskich emocji – dodaje Guy-Laurent Epstein.

W okresie poprzedzającym turniej i w jego trakcie marki Unilever będą współpracować z kluczowymi partnerami detalicznymi w całej Europie, oferując kibicom okazje do wygrania biletów i udział w akcjach specjalnych dla fanów. Marki będą także obecne w oficjalnych strefach kibica podczas turnieju.