Endress+Hauser rozpoczyna globalne działania komunikacyjne pod hasłem „Siła partnerstwa”

fot. mat. prasowe

Endress+Hauser w ramach nowych działań komunikacyjnych zamierza skupić się na prezentacji, w jaki sposób buduje i rozwija współpracę z różnymi grupami partnerów. Kampanijne aktywności wykorzystają innowacyjną w branży przemysłowej oprawę graficzną, zostaną także opatrzone dedykowanym hashtagiem #TeamUpToImprove.

Dla Endress+Hauser jest to pierwsza tak globalna i kompleksowa kampania komunikacyjna. Po etapie testów na rynkach chińskim, amerykańskim i niemieckim, z początkiem maja NBCA, czyli New Brand and Communication Approach, została uruchomiona na całym świecie.
Kampania realizowana jest przede wszystkim w przestrzeni cyfrowej. Obejmuje działania w kanałach social media, reklamę online, mailingi do klientów czy prowadzone przez ekspertów Endress+Hauser seminaria. Wspólnym, charakterystycznym elementem są motywy graficzne odwołujące się do sportu i związanych z nim pozytywnych emocji.

Dotychczas w naszych materiałach dominowała technologia. Teraz mocniej stawiamy na ludzi i współpracę – wyjaśnia Mariusz Szwagrzyk, marketing director w Endress+Hauser Polska. – Partnerstwo to pojęcie, które najlepiej określa nasze podejście do relacji z wszystkimi grupami odbiorców działalności Endress+Hauser: od aktualnych i potencjalnych klientów, przez dostawców, po pracowników – obecnych oraz przyszłych. Chcemy, by właśnie przez ten pryzmat postrzegano nas w branży i na rynku pracy. Stąd pomysł na tak szeroką i kompleksową kampanię, której sednem jest pokazywanie naszej filozofii współpracy z otoczeniem. Będzie to bardzo wyraźnie widoczne na poziomie oprawy graficznej kampanii – podkreśla Szwagrzyk.

W ramach NBCA prowadzone będą zarówno działania wizerunkowe, jak i profilowane kampanie sprzedażowe. Obejmą m.in. tematykę EMS, czyli systemów monitoringu energii, dostarczanych przez Endress+Hauser i promowanych już, chociażby w ramach zeszłorocznego cyklu konferencji „EMS 4.0 Tour”.

Na wrzesień zaplanowano z kolei drugi w tym roku „Industry launch”, czyli szeroką akcję informacyjną o zmianach w firmowym portfolio przedstawionych w kontekście branżowym i aplikacyjnym. Niezależnie od tego, kampania NBCA będzie promować tak istotne dla rynku produkty jak m.in. analizatory gazu JT33 TDLAS, przepływomierze Prosonic Flow P500 przeznaczone do branży chemicznej i petrochemicznej charakteryzującej się najwyższymi wymaganiami w przemyśle procesowym, a także przetworniki głowicowe temperatury TMT86 z Ethernet APL.

Ostatnie lata to dla nas czas stabilnego wzrostu – nie tylko w skali lokalnej, w Polsce, ale także globalnej. Stale rozwijamy portfolio produktów i konsekwentnie realizujemy koncepcję realizacji usług. W tej sytuacji kampania NBCA to kompleksowy plan na komunikację z otoczeniem, opierającą się na dwóch filarach sukcesu Endress+Hauser: naszych produktach oraz sposobie, w jaki wspieramy ich użytkowników – podsumowuje Mariusz Szwagrzyk.