Dr. Marcus z nową platformą komunikacyjną

Firma DR. MARCUS INTERNATIONAL, właściciel brandu Dr. Marcus, dołączyła do grona klientów poznańskiej agencji Chapter1. Agencja przygotowała dla niej nową platformę komunikacyjną, której celem jest odmłodzenie i unowocześnienie marki.

Dr. Marcus funkcjonuje na rynku od 25 lat i jest jednym z liderów w branży zapachów samochodowych, obok AmbiPur i Wunderbaum.

Agencja przygotowała dla brandu nową platformę komunikacyjną pod hasłem „Dr. Marcus is in the air!”, która ma na celu m.in. odświeżenie wizerunku marki i jej unowocześnienie, skierowanie komunikacji do młodszych użytkowników i zakomunikowanie uniwersalności produktu.

Równie ważne jest też wzmocnienie wizerunku Dr. Marcus jako jednej z czołowych marek w segmencie zapachów samochodowych, zbudowanie rynkowej penetracji wśród nowych odbiorców i wzrost udziałów w segmencie.

Stworzona przez nas platforma kreatywna opiera się na prostej idei, mówiącej, że kiedy w powietrzu pojawia się Dr. Marcus, pojawiają się również inne pozytywne, ważne, piękne, rzeczy. Jak dobry nastrój, jak relaks, jak ożywienie, jak chęć do przygody, a nawet uczucia – mówi Krzysztof Drzazga, head of concept agencji Chapter1. – Ideę tę ilustrujemy pełnymi emocji zdjęciami w kontekstach produktowych – dodaje.

W ramach realizacji agencja stworzyła koncept kreatywny, w tym nowy claim marki, projekt key visuala i projekty podstawowych form digitalowych.