Dafi w ramach kampanii wzywa do zmiany ograniczenia ilości plastikowych odpadów

Najnowsza kampania marki Dafi to swego rodzaju manifest, w którym marka przedstawia sposób, w jaki każdy z nas może pozytywnie zmieniać świat.

Wystartowała najnowsza kampania Dafi, w której marka wraz z agencją Opus B wzywa do zmiany postaw, a w konsekwencji ograniczenia ilości plastikowych odpadów. To kolejna odsłona współpracy firmy Formaster i Opus B. Tym razem przekaz ma charakter bardziej drapieżny i porusza ważny społecznie problem — śmieci produkowanych z jednorazowych opakowań.


Każdy ze stworzonych przez nas spotów jest wezwaniem do zmiany kierowanym do różnych grup społecznych. Zaskakujący i mocny przekaz puentuje Dafi, jako racjonalne i funkcjonalne rozwiązanie problemu jednorazowych plastikowych butelek – mówi Tomasz Kosiński, Creative Director w Opus B

Autorom kampanii zależało na mocnym przekazie i podkreśleniu problemu, jakim są jednorazowe plastiki. Każdy, niezależnie od poglądów, wieku, miejsca zamieszkania czy płci, powinien przemyśleć i zmienić swoje podejście do korzystania z wody.


Kampania rozwija pozytywny wizerunek Dafi, jako brandu zaangażowanego społecznie i nowoczesnego. Z jednej strony podkreślamy, że marka oferuje funkcjonalne rozwiązania świadomym klientom, którzy dbają o planetę i swoje wydatki. Z drugiej zaznaczamy, że Dafi myśli nie tylko o dziś, ale wybiega w przyszłość. Najwyższy czas zastanowić się nad tym, jaką Ziemię zostawiamy naszym dzieciom i zacząć zmiany od samych siebie, bo liczy się każdy gest – tłumaczy Katarzyna Bursztein, Formaster S.A. – właściciel marki Dafi.


W ramach kampanii przygotowano serię spotów TV oraz szeroką komunikację digitalową. Za kreację, nadzór i produkcję całościowo odpowiada Opus B. Spoty zrealizował zespół motion agencji, usłyszymy w nich znany głos Łukasza Konopki.