Bartek Kujbida pokieruje zespołem Platige Image w Kanadzie

fot. mat. prasowe

Platige Image buduje zespół w Montrealu, a szefem najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego studia produkcji i postprodukcji został Bartek Kujbida, który będzie odpowiedzialny za ekspansję firmy na rynku kanadyjskim oraz rozbudowę zespołu animacji.

Bartek Kujbida to animation supervisor, który od niemal dwóch dekad pracuje i zdobywa doświadczenie przy produkcjach hollywoodzkich hitów, seriali i gier wideo AAA. Nadzorował zespoły animacji dla takich realizacji jak „Aquaman 2: Zaginione Królestwo” i „Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”, a niedawno był odpowiedzialny za drugi sezon „Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy” dla Amazona. Jako head of studio w Platige Image, Bartek poprowadzi kanadyjski zespół, który we współpracy z warszawskim oddziałem będzie realizował animację na najwyższym poziomie.

Obecność naszego zespołu w Kanadzie i powierzenie jego prowadzenia tak doświadczonej i rozpoznawalnej w branży osobie to kolejny krok w rozwoju Grupy Platige Image. Montreal od lat jest siedzibą największych globalnych studiów zajmujących się animacją komputerową. Teraz do tego grona dołączy zespół Platige – mówi Karol Żbikowski, CEO Platige Image. – Nasza obecność w Kanadzie pozwoli nam łatwiej zdobywać projekty VFX z północnoamerykańskiego rynku – dodaje.

Bartek Kujbida rozpoczął swoją karierę w Rainmaker w Vancouver w 2005 roku, a później przeniósł się do Montrealu, gdzie dołączył do MPC Montreal. Ten krok pozwolił mu objąć stanowiska kierownicze przy produkcji filmów takich jak „Underwater” i „Dolittle”. Po otwarciu DNEG Montreal w 2018 roku, rozwijał swoje umiejętności kierownicze, pracując nad coraz większymi projektami i prowadząc większe zespoły. Nadzorując zespoły przy ikonicznych projektach takich jak „Lord of the Rings: The Rings of Power”, szybko zaangażował się we wpływanie na rozwój lepszych metod pracy, narzędzi i budowanie lepszych globalnych zespołów animacyjnych dla studia. Obecnie Bartek jest odpowiedzialny za pomoc Platige Image w wykorzystaniu talentów animacyjnych z Ameryki Północnej poprzez budowanie nowego zespołu animacyjnego w Montrealu (Kanada), jednocześnie podnosząc jakość animacji w Platige przy każdym projekcie.