Accenture nawiązało współpracę z Liceum im. S. Staszica w Warszawie

fot. unsplash.com/@mrgt_rchd

Accenture rozpoczęło współpracę z warszawskim XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, mając na celu wsparcie uczniów w rozwijaniu ich pasji i przyszłych karier. Eksperci firmy podczas zaplanowanych spotkań podzielą się swoim doświadczeniem i przedstawią zawody przyszłości. Accenture, myśląc o wszechstronnym rozwoju młodzieży, wsparło również wielokrotnie nagradzaną osadę wioślarską liceum. Umiejętności zdobyte podczas uprawiania tego sportu zespołowego będą kluczowe dla uczniów także w przyszłości.

Dzięki współpracy z Accenture możemy zaprezentować naszym licealistom szerokie perspektywy wykorzystania zdobytej w murach szkoły wiedzy w praktyce. O różnorodnych możliwościach rozwoju w branży IT po ukończeniu specjalistycznych studiów uczniowie dowiedzą się od specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Cieszymy się również z nowej łodzi dla naszej osady wioślarskiej. Jej parametry nie tylko przyczynią się do jeszcze lepszych wyników załogi, ale także umożliwią uprawianie tego sportu szerszemu gronu licealistek – komentuje Agnieszka Potocka, dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Chcąc przybliżyć uczniom możliwe ścieżki zawodowe, które oferuje branża nowoczesnych technologii, Accenture nawiązało współpracę ze specjalizującym się w naukach ścisłych XIV LO im. Stanisława Staszica. Współpraca obejmie organizację serii spotkań z przedstawicielami firmy w roku szkolnym 2024/2025, podczas których licealiści będą mogli porozmawiać z doświadczonymi ekspertami o wartościowych zawodach. Warsztaty mają na celu przekazanie wiedzy o kierunkach rozwoju technologii oraz jej wpływie na świat.

Oprócz działań edukacyjnych, Accenture wspiera rozwój pasji uczniów jako sponsor tytularny osady wioślarskiej liceum. Dzięki współpracy z licealistami, Radą Rodziców, Dyrekcją szkoły i Accenture, osada wioślarska „Staszica” otrzymała nową łódź wiosłową, model WinTech 8+, który jest jedną z najnowocześniejszych jednostek startujących w zawodach wioślarskich w Polsce. Załoga, teraz nazywana Accenture Osada Wioślarska Liceum Staszica, zadebiutuje oficjalnie na nowej łódce 10 czerwca 2024 r. podczas XXX Warszawskiego Wyścigu Ósemek Licealnych na Wiśle.

Cieszymy się, że możemy wspierać pasję uczniów najlepszego liceum w Polsce, rozwijając jednocześnie umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Praca zespołowa, zaangażowanie i współpraca to umiejętności, które uczniowie rozwijają nie tylko podczas nauki, ale także uprawiając wioślarstwo. Wierzymy, że wytrwałość i motywacja zbudowane w ten sposób pomogą im stawić czoła przyszłym wyzwaniom – komentuje Jakub Smarz, marketing & communications lead Accenture w Polsce. – „Staszic”, nazywany królestwem matematyki, fizyki i informatyki, współpracuje od lat z Politechniką Warszawską, a wielu jego absolwentów realizuje swoją karierę w Accenture. Mamy nadzieję, że wiedza i inspiracje, które uczniowie zdobędą podczas spotkań, pomogą im dalej rozwijać się w dziedzinach STEM i w przyszłości rozpocząć ścieżkę zawodową w branży nowych technologii – dodaje Jakub Smarz.

Według rankingu Perspektywy 2024, Liceum im. S. Staszica jest najlepszą szkołą licealną w Polsce i wybitnym ośrodkiem wioślarskim. Dzięki pasji i determinacji uczniów oraz zaangażowaniu kadry trenerskiej, szkoła odnosi liczne sukcesy w tej dziedzinie zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Od 2012 roku osada co roku wygrywa Warszawski Wyścig Ósemek Licealnych na Wiśle. Tylko w zeszłym roku licealiści XIV LO zdobyli pierwsze miejsca w regatach długodystansowych (4km) Warsaw Head, które odbywają się między mostami Siekierkowskim i Łazienkowskim, oraz w regatach UW – PW 8, wyprzedzając nie tylko osady innych liceów, ale także uczelni wyższych.

Liceum zdobyło wszystkie dotychczasowe wyróżnienia na wodzie, dysponując łodzią Ayling MK2 o matematycznej nazwie „Całka”. Nowy model WinTech 8+, o 1/3 lżejszy i ważący tylko 96 kg, z pewnością przyczyni się do osiągania jeszcze lepszych wyników czasowych i kolejnych sukcesów. Lżejsza waga łódki umożliwia także samodzielne schodzenie na wodę całkowicie żeńskiej osadzie, co w przypadku poprzedniej łodzi nie było możliwe, zwiększając tym samym możliwości uczestniczenia w regatach dla wszystkich chętnych.

Wsparcie lokalnych inicjatyw i rozwój młodych talentów to ważna część działań Accenture w Polsce. Zaangażowanie firmy w rozwój społeczności, zarówno poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w organizacjach, jak i wspieranie pasji młodych ludzi, stanowi jeden z istotnych aspektów jej działalności w Polsce.