W sercu warszawskiej Pragi debiutuje nowa przestrzeń BOHEMA 2.8

fot. Bartek Kuczkowski

1 lutego 2024 r. odbyło się otwarcie nowego miejsca BOHEMA 2.8. Na inaugurację industrialnej przestrzeni przy ul. Szwedzkiej 28A w Warszawie przybyło kilkuset gości z branży reklamowej, eventowej i show-biznesu. Lokalizacja jest już dostępna do wynajęcia na wydarzenia kulturalne, imprezy, działania kreatywne, a także plany i sesje zdjęciowe.

Nowe miejsce BOHEMA 2.8 to 440 metrowa przestrzeń, zlokalizowana na terenie zabytkowej fabryki Pollena, przy ulicy Szwedzkiej 28A. Tu industrialność, tradycja i minimalistyczny design spotykają się, tworząc wyjątkową scenerię dla różnorodnych wydarzeń. Otwarta, pofabryczna przestrzeń, wysokie stropy, duża ilość naturalnego światła, liczne udogodnienia techniczne oraz dobra akustyka, dają nieograniczone możliwości oprawy dla wydarzeń. Ponadto, urok tego miejsca podkreślają klimatyczne części wspólne kompleksu, takie jak zazielenione patio i plac pod kominem. Lokalizacja przy stacji metra sprawia, że dotarcie jest niezwykle łatwe, a dojazd samochodem z Centrum zajmuje 15 minut. Na pewno nie raz usłyszymy o intrygujących wydarzeniach, wykreowanych w tej oryginalnej przestrzeni.

Na wieczór inauguracyjny organizatorzy zaprosili najgorętsze nazwiska sceny muzycznej. Z Londynu przyleciał George Fitzgerald, gwiazda stylu basshouse, który zagrał przygotowany na tę okazję dwugodzinny set. Niesamowity koncert zagrał zespołu jazzowy Wojtek Mazolewski Quintet i zaprezentował swój przekrojowy materiał, energetycznie łączył tradycję z nowoczesnością. Unikalnymi miksami na imprezie zajął się Mike Konstanty. To zdecydowanie było jedno z najgorętszych wydarzeń sezonu. Nad oprawą techniczną i wizualną eventu czuwała firma PRO4MEDIA. Serwowano dania w stylu street food, przygotowywane na żywo przez SHOKU oraz drinki na bazie Rémy Martin, Cointreau i piwo 1664 Blanc.

fot. Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio