Threads umożliwi edycję postów i wysyłanie wiadomości głosowych

fot. Unsplash.com

Serwis Threads wprowadza przycisk do edycji postów oraz możliwość nagrywania wiadomości głosowych.

Po głośnym starcie w lipcu br. Threads, platforma społecznościowa należąca do Mety, stara się zyskać na popularności w walce z konkurencyjnym X (dawniej Twitter). Do tej pory użytkownicy serwisu nie mieli możliwości edycji swoich postów po ich opublikowaniu, co generowało pewne ograniczenia.

Mark Zuckerberg, CEO Meta, zapowiedział jednak wprowadzenie zmian. Teraz na platformie Threads użytkownicy będą mogli edytować swoje posty w ciągu 5 minut od momentu ich opublikowania. Co istotne, opcja ta będzie dostępna dla wszystkich zarówno na desktopie, jak i na mobile, a nie jak w przypadku serwisu X tylko dla płatnych użytkowników.

Opublikowane przez: @zuck
Wyświetl w Threads

Threads na razie nie będzie pokazywał historii edycji postów. Oznacza to, że po dokonaniu zmiany, nie będzie śladu informującego o tym, że post został zmodyfikowany ani jak brzmiał pierwotnie. Jednak w przyszłości najprawdopodobniej taka opcja może się pojawić.

Oprócz funkcji edycji, Threads wprowadza także możliwość nagrywania wiadomości głosowych. Ta nowa opcja z pewnością będzie przydatna dla użytkowników, którzy preferują komunikację głosową zamiast pisemnej.

Czy Facebook i Instagram za niedługo będą płatne?

Niedawno pojawiły się informacje o tym, że Meta rozważa wprowadzenie płatnych subskrypcji na swoich głównych platformach, Facebooku i Instagramie. Może to być kolejny krok w strategii firmy, aby zwiększyć jej dochody i wartość na rynku, jednak może się on odbić negatywnie na reklamodawcach.