Threads już dostępne w Polsce

Meta ogłosiła, że aplikacja Threads jest już dostępna dla użytkowników na terenie całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

Threads to aplikacja stworzona przez zespół Instagrama, która pozwala na udostępnianie publicznych wiadomości tekstowych i wchodzenie w dyskusje z innymi użytkownikami. Od czasu uruchomienia w lipcu 2023 r., Meta wprowadziła do niej wiele zmian i aktualizacji, w tym m.in. powstała wersja przeglądarkowa, zakładka pokazująca wyłącznie treści publikowane przez obserwowanych, możliwość edycji postów, tagowanie, czy też wyszukiwania za pomocą słów kluczowych.

Jak podała 14 grudnia br. w komunikacie prasowym Meta, „od dzisiaj mieszkańcy Unii Europejskiej będą mogli utworzyć profil na Threads, który będzie połączony z ich kontem na Instagramie. Mogą też skorzystać z nowej platformy bez zakładania konta. Osoby korzystające z Threads bez profilu mogą wyszukiwać konkretne konta, przeglądać bądź zgłaszać treści oraz udostępniać je innym za pomocą linku. Nie mogą jednak wchodzić w interakcje, np. odpowiadać czy podawać dalej treści na platformie.”