Statuetki Pyszne.pl Awards 2023 rozdane

fot. mat. prasowe

Już po raz dziewiąty rozdano statuetki Pyszne.pl Awards. W tym roku wyróżniono restauracje w aż 34 kategoriach – 12 ogólnopolskich i 22 lokalnych. O tym, kto zwyciężył, zdecydowali użytkownicy Pyszne.pl. Restauracją Roku została Susharnia z Łodzi.

Nagrody w plebiscycie Pyszne.pl, najpopularniejszego serwisu do zamawiania jedzenia w Polsce, zostały przyznane już po raz dziewiąty. O tym, do kogo powędrowały statuetki, tradycyjnie zadecydowali sami użytkownicy. Przez miesiąc mieli możliwość głosowania na ulubione restauracje. Wybierali ukochane lokale w okolicy i wspierali swoich faworytów w rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim.

Pyszne.pl Awards pozwalają stworzyć kulinarną mapę Polski – nagrody przyznawane są dla najlepszych restauracji w każdym z 16 województw oraz 6 największych miast w kraju. Plebiscyt odzwierciedla również różnorodność polskiej sceny gastronomicznej. Statuetki trafiają do reprezentantów najpopularniejszych w Polsce kuchni: polskiej, włoskiej, azjatyckiej, amerykańskiej, bliskowschodniej oraz do najlepszej restauracji wegetariańskiej. Ponadto wręczane są za godną podziwu działalność poza kuchnią – inicjatywy proekologiczne oraz niezwykłą pomysłowość w promocji w mediach społecznościowych.

Kierunek: Łódź

Zatem gdzie można zamówić najpyszniejsze jedzenie w Polsce? W Łodzi! Serca i podniebienia mieszkańców ponownie podbiła Susharnia, która odzyskała tytuł Restauracji Roku. To niejedyna nagroda dla tego lokalu – okazał się on bezkonkurencyjny również w kategorii Azjatyckie Smaki.

To dla mnie ogromne wyróżnienie przede wszystkim dlatego, że głosy oddali nasi goście. O nagrodach decydowały osoby, które każdego dnia zamawiają u nas jedzenie. Bardzo staramy się sprostać ich oczekiwaniom i z roku na rok stawać coraz lepsi – mówi Mateusz Francew, właściciel Susharni.

Gdy ogłosiliśmy, że startujemy w konkursie, odzew i zaangażowanie naszych gości przerosły nasze oczekiwania. Wokół restauracji wytworzyła się już taka mała społeczność. Część z tych osób jest z nami od samego początku. Niektórzy jedzą u nas co tydzień, już od siedmiu lat. To naprawdę niesamowite – dodaje Klaudia Francew, współwłaścicielka restauracji.

Do łódzkich knajp trafiło w sumie najwięcej statuetek. Fani japońskiej kuchni docenili także Sushi w Dłoń, przyznając mu nagrodę dla Najlepszej Restauracji w Łodzi. To w tym mieście rozwija się też Lokalna Sieć Roku, czyli burgerownie Cochise. A w całym regionie wyróżnia się również Pizzeria Peppers z Opoczna.

Wielokrotni laureaci

Oprócz Susharni podwójne zwycięstwo odniosły dwie inne restauracje. W województwie lubelskim wygrała Red Rock City, której wyśmienite burgery przyniosły statuetkę również w ogólnopolskiej kategorii Amerykański Sen. Natomiast we Wrocławiu króluje Ramzes, serwujący najlepsze Bliskowschodnie Specjały w całym kraju. Obok Łodzi na kulinarnym szlaku szczególnie wyróżniła się właśnie stolica Dolnego Śląska. To tam znajdziemy pizzerię Mania Smaku, która zaliczyła spektakularny Debiut Roku w serwisie Pyszne.pl. A o tym, że Polacy uwielbiają zamawiać pizzę, świadczy fakt, że w aż 11 kategoriach regionalnych wygrały restauracje specjalizujące się w tym daniu. Najbardziej stali w uczuciach okazali się za to miłośnicy kuchni bezmięsnej. Krakowski Vegab ponownie triumfował w kategorii Roślinne Inspiracje.

Odkrycia z mniejszych miejscowości

Gastronomiczni liderzy działają nie tylko w największych miastach. Najlepszą Restauracją w województwie świętokrzyskim została Głodzilla mieszcząca się w dziesięciotysięcznym Pińczowie, a w małopolskim – pizzeria Jacek Placek Pizza ze wsi Modlnica. Natomiast na Mazowszu pysznych odkryć można dokonać nie tylko w stolicy – nagrodę wojewódzką odebrali restauratorzy z Legionowa, prowadzący Trust Burger.

W tym roku zdecydowaliśmy się wyróżnić większą liczbę restauracji w kategoriach lokalnych. Lista zwycięzców doskonale odzwierciedla bogatą ofertę gastronomiczną w Polsce i fakt, że ulubione lokale naszych użytkowników można znaleźć nawet w nieoczywistych zakątkach kraju. Pyszne.pl Awards to jedna z wielu inicjatyw, poprzez które zachęcamy naszych użytkowników do odważnych poszukiwań i odkrywania nowych smaków – komentuje Arkadiusz Krupicz, dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Pyszne.pl Awards rozdane

Statuetki Pyszne.pl Awards zostały wręczone 26 marca w siedzibie Pyszne.pl we Wrocławiu. Galę poprowadziła szefowa kuchni i dziennikarka kulinarna.

Polska scena kulinarna wypełniona jest ludźmi z ogromną pasją, zaangażowaniem i ciągle zaskakującą pomysłowością, którzy ją tworzą. Świetnie działająca restauracja nie opiera się jedynie na dobrym smaku, potrzebuje nieustannego doglądania, niestrudzonego poszukiwania nowych dań i rozwiązań, dbania o milion małych szczegółów, świetnego zespołu i ciężkiej pracy każdego dnia. To dla mnie ogromny zaszczyt prowadzić wieczór, podczas którego nagrodzone zostały najlepsze restauracje w kraju i niesamowici ludzie, którzy za nimi stoją. Jestem przekonana, że każda z wręczonych statuetek będzie nie tylko powodem do wielkiej dumy, ale też motywacją do dalszego działania w tym wyjątkowym biznesie – podsumowała tegoroczną edycję plebiscytu: Adriana Marczewska

Pełną listę nagrodzonych restauracji można znaleźć na stronie Pyszne.pl/awards/2023/pl/home.