Nagranie pierwszego teledysku na żywo z publicznością w Robloxie

fot. youtu.be/A_DXyaRsgyU

W najbliższą sobotę, 24 lutego, polski twórca po raz pierwszy na świecie nakręci teledysk z publicznością na żywo w Roblox.

Wydarzenie odbędzie się w Mieście ING, a gwiazdą wydarzenia będzie @SmileSlow, popularny YouTuber i influencer Roblox. Do jego najnowszej piosenki zatańczą awatary gości – graczy, którzy zalogują się w trakcie wydarzenia na platformę i odwiedzą Miasto ING. Wydarzenie to kolejna odsłona działań ING Bank Śląski w metaverse.

ING Bank Śląski pojawił się jako pierwszy bank w Polsce na platformie gamingowej Roblox. W 2022 roku uruchomił tu grę edukacyjną „Miasto ING”. Gra pozwala trenować dobre nawyki związane z finansami w sposób najbardziej przyjazny, czyli przez zabawę. W wirtualnym świecie marki gracze mogą gromadzić wirtualne pieniądze poprzez wykonywanie różnych zadań. To do nich należy decyzja czy chcą te pieniądze zaoszczędzić i kupić za nie np. pierwsze wirtualne mieszkanie czy wolą je wydać na udoskonalenie swojej postaci. W 2023 roku grę rozwinięto o elementy edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu.

W ubiegłym roku, podczas organizowanego w Mieście ING koncertu Paliona pojawiła się rekordowa liczba 55 tys. graczy. Czy uda się pobić ten rekord?

Aby wziąć udział w wydarzeniu i nagraniu teledysku wystarczy posiadać konto na platformie Roblox oraz wejść do gry w trakcie jego trwania.