MoonPie stworzyło pierwszą kampanię reklamową skierowaną do kosmitów

fot. youtu.be/6wov7sVwfCs

Obecnie, gdy innowacje i kreatywność w marketingu przekraczają granice znanego nam świata, amerykańska marka ciastek MoonPie przoduje w tej rewolucji, kierując jako pierwsza na świecie swoją kampanię reklamową wprost do… kosmitów!

MoonPie, znana marka ciastek z USA, zaskoczyła swoją najnowszą inicjatywą marketingową. Wychodząc poza tradycyjne metody, firma zdecydowała się jako pierwsza na świecie zorganizować kampanię reklamową skierowaną na dużą skalę do potencjalnych konsumentów z kosmosu – kosmitów.

Nietypowa kampania MoonPie została zainspirowana niedawnymi przesłuchaniami w Kongresie USA dotyczącymi UFO i potwierdzeniem istnienia niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP). Wydarzenie to zapaliło iskrę kreatywności w zespole MoonPie, prowadząc do opracowania innowacyjnej kampanii marketingowej.


W kreowaniu tej wyjątkowej kampanii, MoonPie współpracowało z ekspertami w dziedzinie UAP. Wśród nich znaleźli się Sean Cahill, emerytowany szef marynarki wojennej USA i aktywista na rzecz ujawnienia informacji o UFO, Daniel Oberhaus, ekspert od języków obcych, oraz Holly Wood, badaczka UAP. Wspólnie stworzyli oni kampanię, która miała dotrzeć do najbardziej niespodziewanej demografii – pozaziemskiej.

Kluczowym elementem kampanii było wykorzystanie 'Lincos’, specjalnego języka opracowanego przez Daniela Oberhausa. Miał on umożliwić komunikację z kosmitami, tłumacząc angielski na język, który mógłby być zrozumiały dla pozaziemskich cywilizacji.

Kampania wykorzystała różnorodne formy, w tym statyczne i cyfrowe bilbordy, banery lotnicze, a nawet banery na łodziach, umieszczone w miejscach uznanych za miejsca wysokiej aktywności UAP, w tym też na Times Square w Nowym Jorku, Waszyngton DC, Roswell, Cape Canaveral, Londynie i Tokio.