Grupa Tubądzin wspiera tegoroczną edycję WOŚP

Tegoroczną edycję WOŚP postanowiła wesprzeć Grupa Tubądzin. Marka, od lat znana z zamiłowania do sztuki i współpracy z artystami, połączyła siły z Rafałem Olbińskim. W efekcie, dwa unikatowe dzieła przeniesiono na płytki, które trafiły na licytację.

Z okazji zbliżającego się 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tubądzin postanowił zaprosić do współpracy Rafała Olbińskiego. Wspólnie stworzyli niezwykłe dzieła.

Oryginalne prace Rafała Olbińskiego powstały w technice olej i akryl na płótnie. Następnie Grupa Tubądzin przeniosła je na płyty gresowe. Technologia umożliwia wykonywanie dekoracji perfekcyjnie odwzorowującej kolory oryginalnych dzieł. Obraz w tej technice jest odporny na mróz, wilgoć i wysokie temperatury.

Obraz „Primavera” i „No Place to Hide II” to wyjątkowa synteza sztuki, poezji i nowoczesności. „Primavera” przedstawia baletnicę w tańcu emanującą lekkością i grą formy. Z kolei „No Place to Hide II” przykuwa uwagę przenikliwością i abstrakcyjnością spojrzenia na świat. Obydwa obrazy stworzone są w charakterystycznym dla Rafał Olbińskiego stylu. Ceniony malarz w swojej twórczości przenosi na płótno marzenia senne. Jego dzieła są pełne nieoczywistych metafor, pobudzają wyobraźnię i prowokują do refleksji. Artysta bawi się konwencjami, pozostając wierny jednej zasadzie – umiłowaniu piękna.

Oba obrazy zostały przekazane Władzom Miasta Łodzi, które wystawiły je na licytację podczas 32. finału WOŚP. Tegorocznym hasłem orkiestry jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem są „Płuca po pandemii”. Zebrane z licytacji środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wspierając polskie szpitale w diagnozowaniu i leczeniu chorób płuc.

Grupa Tubądzin, znana z realizacji niestandardowych projektów, ponownie akcentuję swoje zaangażowanie w sztukę, jak i tematy społeczne.


Obrazy można licytować klikając w linki do aukcji:
Primavera Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin – Aukcje WOŚP – Allegro.pl
No Place to Hide II Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin – Aukcje WOŚP – Allegro.pl

Rafał Olbiński to jeden z najpopularniejszych na świecie polskich artystów. Urodzony i wykształcony w Polsce, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie szybko stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje artystyczne osiągnięcia zdobył ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku, a także złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.

Prace Olbińskiego można podziwiać w kolekcjach renomowanych instytucji, takich jak The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace, a także w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. Twórczość artystyczna Olbińskiego była tematem wielu artykułów w międzynarodowych czasopismach, takich jak New York Times, Der Spiegel, potwierdzając znaczący wpływ artysty na światową scenę artystyczną.