Globalny cykl AI CREATE odwiedzi Warszawę w maju

Już 16 maja w Warszawie odbędzie się wydarzenie z cyklu AI CREATE przeznaczone dla wszystkich profesjonalistów z branż kreatywnych, zwłaszcza reklamy, sztuki, fotografii, filmu czy muzyki, którzy chcą zrozumieć obecny stan AI i jak będzie wpływać ona na ich przyszłość zawodową.

Nie da się zaprzeczyć, że żyjemy w erze sztucznej inteligencji. Nowe modele AI okazały się zdolne do pisania tekstów, tworzenia grafik, muzyki, a nawet filmów. Długo sądziliśmy, że branże kreatywne nie zostaną dotknięte przez postęp technologiczny, Jednak zgodnie z paradoksem Moraveca, obserwujemy dokładnie taką sytuację. AI wywiera presję na branże kreatywne, oferując zarówno nowe możliwości, jak i potencjalne zagrożenia.

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Wydarzenia gromadzą ekspertów i liderów opinii z różnych sektorów kreatywnych. Dyskutują oni o wpływie sztucznej inteligencji na przyszłość pracy, najnowszych osiągnięciach technologii AI oraz omawiają etyczne i społeczne konsekwencje tego dynamicznie rozwijającego się obszaru.

Od rozpoczęcia w maju 2023 roku seria odwiedziła 7 miast na 5 kontynentach. Każde wydarzenie podkreślało wpływ AI na określony sektor. Był to publishing w Madrycie, reklama w Singapurze, architektura w Melbourne, produkcja filmowa w Buenos Aires, sztuka w Shenzhen, moda we Florencji i edukacja artystyczna w Miami.

Wydarzenie rocznicowe odbędzie się w Warszawie 16 maja, w czwartek, w CIC Warsaw. Jest przeznaczone dla wszystkich profesjonalistów z branż kreatywnych, zwłaszcza reklamy, sztuki, fotografii, filmu czy muzyki, którzy chcą zrozumieć obecny stan AI i jak będzie wpływać ona na ich przyszłość zawodową. Organizatorzy chcą pokazać obie strony dyskusji i pomóc uczestnikom wyrobić własne opinie.

W tym celu odbędzie się panel dyskusyjny, na którym uznane ekspertki AI przedstawią różne perspektywy:

  • dr Inez Okulska jest badaczką AI i ekspertem z dziedziny lingwistyki, zaangażowaną w projekty obejmujące przetwarzanie języka naturalnego, cyberbezpieczeństwo i etycznego AI.
  • dr Ivona Tautkute jest artystką, badaczką i AI engineer specjalizującą się w computer vision i uczeniu maszynowym, obecnie pracuje jako tech lead w Tooploox.
  • Wiktoria Wójcik to współzałożycielka inStreamly i Streamcoi; jest nagradzaną ekspertką od gaming marketingu i reklamy skoncentrowanej dla pokolenia Z.
  • dr Paula Skrzypecka jest prawniczką specjalizującą się w prawie IT i AI, świadczącą usługi prawne i doradztwo w zakresie nowych technologii i e-commerce.

Panel poprowadzi Luis Moreno Ortí, współzałożyciel AI CREATE. Panelowi będzie towarzyszyło case study dotyczące zastosowania AI w branżach kreatywnych, które zostanie wkrótce ogłoszone.

Wydarzenie organizowane jest przez AI CREATE we współpracy z lokalnymi partnerami: adaily (polskim startupem AI dla marketingu) i CampusAI (platformą edukacyjną z obszaru AI).

Można się z tego cieszyć lub nie, ale zdecydowanie żyjemy w ciekawych czasach. Branże kreatywne dramatycznie zmieniły się w ciągu ostatnich 2 lat i nie widać końca tej ewolucji. Uważam, że wszyscy potrzebujemy bardziej otwartych dyskusji na ten temat, w których każdy głos może być wysłuchany i wzięty pod uwagę. Dlatego właśnie zależało nam, żeby sprowadzić wyjątkową serię AI CREATE do Warszawy, razem z doświadczeniem organizatorów i globalną perspektywą na obecne wyzwania i możliwości. Możecie kochać, nienawidzić lub być obojętni na AI – każdy jest mile widziany na naszym wydarzeniu – mówi Piotr Bombol, lokalny partner i co-founder adaily.

Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji online. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja możliwa jest na stronie www.aicreate.ai.