Dawtona z działaniami branded content w „MasterChef Nastolatki”

Marka Dawtona rozpoczęła współpracę z „MasterChef” skierowaną do nastoletnich kucharzy. Produkty marki są obecne w pięciu odcinkach nowego talent-show, którego emisja rozpoczęła się 3 marca br.

Od 10 marca produkty marki Dawtona widoczne są w najnowszym formacie „MasterChef Nastolatki”, którego pierwszy sezon emitowany jest przez stację TVN. Marka dostarczyła uczestnikom programu swoje produkty o czystym składzie, bez zbędnych dodatków takie jak: passaty, pomidory oraz inne warzywa w puszce, które następnie były wykorzystane w przygotowaniu konkursowych dań. Ponadto produkty Dawtony ustawione zostały w spiżarni programu, z której uczestnicy mogli wybrać niezbędne do gotowania składniki. Działania branded content uzupełnione zostaną komunikacją marki Dawtona w digitalu, w tym w mediach społecznościowych stacji TVN oraz programu „MasterChef Nastolatki”.

„MasterChef Nastolatki” to najnowsza odsłona popularnego programu kulinarnego, która skierowana jest do nastoletnich kucharzy (13-17 lat). W programie talent-show ich umiejętności oceniane będą przez znane z poprzednich edycji jury w składzie: Michel Moran oraz Tomasz Jakubiak, a także debiutującą w tej roli Dorotę Szelągowską. W „MasterChef Nastolatki” gościnnie wystąpią ponadto między innymi Ewa Chodakowska oraz Martyna Wojciechowska, a w programie zobaczymy także influencer’a Michała „Rozkoszny” Korkosza – blogera i autora książek kulinarnych, który będzie wsparciem i łącznikiem podczas całej edycji między nastolatkami, a social mediami, dzięki czemu dla widzów dostępne będą także relacje z „backstage” programu.

Marka Dawtona jest obecna w pięciu odcinkach emitowanych na przełomie marca i kwietnia. Finał sezonu zapowiedziany jest na 28 kwietnia br.

Za działania branded contentowe oraz zakup mediów odpowiada należąca do Group One spółka Value Media. Produkcję programu realizuje TVN Warner Bros. Discovery współpracując z firmą Endemol Shine Polska.