Wystartowała inicjatywa „Bezpieczna elektryczność”

Euvic Digital (Euvic Performance) jest odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie wyników badania o stanie bezpieczeństwa elektrycznego w Polsce. Próba badawcza została wykonana wśród ekspertów branżowych, elektroinstalatorów i konsumentów. To kolejne duże zadanie powierzone agencji przez firmę TIM S.A.

Inicjatywa „Bezpieczna elektryczność”, realizowana jest w ramach serwisu laczynasnapiecie.pl (TIM S.A.), szczegółowo opisana została na stronie: bezpiecznaelektrycznosc.pl, która jest kluczowym punktem komunikacji. Projekt ma za zadanie zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznych instalacji elektrycznych w Polsce.

– Naszym celem jest, aby kampania społeczna „Bezpieczna elektryczność” była zarówno akcją edukacyjną, przyczynkiem do szerszej dyskusji o bezpieczeństwie instalacji elektrycznych, jak i narzędziem do promowania dobrych praktyk rynkowych. Przedsięwzięcie to wpisuje się w nasze strategiczne działania, które realizujemy od początku istnienia serwisu „Łączy nas napięcie” – podkreśla Marcin Nowicki, zastępca dyrektora marketingu TIM SA.

Agencja Euvic Digital opracowała  projekt graficzny oraz pomagała w redakcji treści merytorycznych raportu. Po stronie agencji była także koordynacja całości działań marketingowych wpierających promocję projektu w social mediach. Od strony agencyjnej za projekt odpowiadały Account Managerki – Anastazja Małyska-Zalewska i Oliwia Karolewska.

Akcję „Bezpieczna elektryczność” wyróżnia jej kompleksowy charakter. Opracowany raport o stanie bezpieczeństwa elektrycznego w Polsce został oparty na badaniu CATI przeprowadzonym na reprezentatywnej grupie Polaków oraz ankietach skierowanych do elektroinstalatoró i producentów. Łącznie zebrano dane od 1600 respondentów. W ramach prewencji i edukacji społeczeństwa udostępniane są dodatkowe materiały, takie jak artykuły i infografiki.

„Bezpieczna elektryczność” to 148 stron szczegółowego raportu, 51 wykresów, 3 bloki tematyczne: wiedza, finanse, bezpieczeństwo, 10 omówionych zagrożeń, grupy respondentów: konsumenci, instalatorzy, producenci, 59 komentarzy branżowych ekspertów, 1600 przepytanych osób, 14 partnerów branżowych i 23 patronów medialnych.

Do inicjatywy przyłączyło się wiele instytucji i producentów z branży elektrotechnicznej i nie tylko. Znaleźli się wśród nich, m.in. Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a także Eaton, Finder, Kontakt Simon, Schneider Electric i wielu innych.

Pełna lista partnerów wraz z raportem dostępna jest pod adresem: bezpiecznaelektrycznosc.pl