Rada Programowa Kongresu Forum Technologii Bankowych wyróżniła Przemysława Kocha jako Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego 2025. Członek zarządu ds. operacji i IT w VeloBanku otrzymał nagrodę podczas X Kongresu Forum Technologii Bankowych, który odbył się 23 kwietnia w Pałacu w Łochowie.
Jak opisują wydarzenie organizatorzy, Kongres Forum Technologii Bankowych (FTB) to wydarzenie organizowane przez Związek Banków Polskich, Centrum Procesów Bankowych i Informacji oraz ponad 60 dostawców technologii. Jego głównym celem jest tworzenie przestrzeni do dyskusji na temat innowacji technologicznych w sektorze bankowym oraz wymiany doświadczeń między bankami a dostawcami nowoczesnych rozwiązań IT.
CTO VeloBanku liderem cyfryzacji
Tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego przyznawany jest rokrocznie ekspertom, którzy mają znaczny wkład w cyfrowy rozwój polskiego rynku finansowego. W ramach X Kongresu Forum Technologii Bankowych wyróżnienie odebrał Przemysław Koch, Członek Zarządu ds. operacji i IT w VeloBanku.
Przemysław Koch z sukcesem realizuje strategię IT banku, której celem jest budowa najbardziej innowacyjnego banku na polskim rynku. Innowacje oraz intuicyjne cyfrowe usługi bankowe to sprawdzony przepis na satysfakcję klientów, którzy oczekują od banków oferty szytej na miarę, dostosowanej do ich stylu życia, na dodatek wprowadzonej na rynek w ekstremalnie krótkim czasie, tj. w rytmie eXtreme Agile.
Podczas wręczania wyróżnienia odczytano uzasadnienie dla nagrody przyznanej przedstawicielowi VeloBanku: „(…) Przemysław Koch, wybitny menedżer i lider transformacji cyfrowej, który od lat skutecznie łączy kompetencje technologiczne z operacyjnym zarządzaniem w sektorze finansowym. Obecnie, jako Członek Zarządu VeloBanku odpowiedzialny za Pion Operacji i IT, z powodzeniem kieruje procesem głębokiej modernizacji technologicznej banku. Dzięki jego wizji i determinacji, VeloBank wdrożył innowacyjne rozwiązania, takie jak chatbot oparty na sztucznej inteligencji wspierający doradców bankowych oraz mDowód – cyfrowy dokument tożsamości umożliwiający obsługę klienta bez potrzeby okazywania tradycyjnego dowodu osobistego. To konkretne przykłady działań, które realnie przybliżają sektor bankowy do potrzeb współczesnego klienta.”
– Jestem dumny z nagrody Lidera Cyfryzacji sektora Bankowego. Traktuję ją jako wyróżnienie dla zespołu #VeloTeam, z którym postawiliśmy sobie ambitny cel redefinicji bankowości. Dajemy klientom doświadczenie bankowości XXI w., dostępnej na ekranie smartfona i z osobistym asystentem #GenAI pomagającym w codziennych wyzwaniach. Wierzymy że innowacja, lifestyle’owe rozwiązania beyond banking to klucz do budowy unikalnego Customer Experience i satysfakcji klientów. W mojej opinii VeloBank wdraża nowe innowacje najszybciej, najzwinniej i jako prekursor rynku. Tytuł Lidera Cyfryzacji Sektora Bankowego to dla mnie sygnał, że nasze wysiłki w stworzenie najbardziej innowacyjnego banku są cenione nie tylko przez klientów, ale również przez sektor finansowy. Niejednokrotnie mierzyłem się z „nierealnymi” wyzwaniami z zakresu cyfryzacji i nagrodę tę dedykuję współpracownikom, którzy podjęli rękawicę i dołączyli do zespołów które mają odwagę zmieniać nasz świat na lepsze, napędzając cyfrową rewolucję. Ta nagroda zobowiązuje, obiecuję nie ustawać w wysiłkach na rzecz dalszej cyfryzacji sektora – podkreśla Przemysław Koch, członek zarządu ds. operacji i IT w VeloBanku.
Cyfrowy świat bardziej velo
Celem, który udało się zrealizować, jest wejście VeloBanku do grupy najbardziej innowacyjnych oraz zaawansowanych technologicznie banków i stanie się bankiem, który wytycza trendy w polskim sektorze finansowym. Jednocześnie dostosowując ofertę do stylu życia i zmieniających się potrzeb klientów. Dodatkowo sukcesy na polu cyfryzacji wzmocniły kompetencje kadry managerskiej i zdecydowanie podniosły satysfakcję konsumentów, którzy chętniej sięgają po produkty VeloBanku. Bankowanie w #ŚwiecieBardziejVelo jest szybkie i wygodne – w VeloBanku już 67% klientów nawiązuje relacje wyłącznie online, a 70% z nich finalizuje proces kredytowy w ten właśnie, cyfrowy sposób.