Program Fundacji Impact otrzymał nagrodę EQUALS in Tech Awards

fot. mat. prasowe

Program Rebuilding Ukrainian Business, Fundacji Impact i Mastercard Center for Inclusive Growth otrzymał nagrodę EQUALS in Tech Awards, przyznawaną przez jedną z agencji ONZ. Została ona wręczona 12 grudnia podczas uroczystej gali w Genewie.

„Rebuilding Ukrainian Business” to program, który pomógł ukraińskim przedsiębiorczyniom rozpocząć działalność biznesową w Polsce. Jego efektem jest m.in. 80 nowych firm, prowadzonych przez ukraińskie kobiety i nowe miejsca pracy.

Podczas uroczystej gali w Genewie, przedstawiciele Fundacji Impact odebrali prestiżową nagrodę EQUALS in Tech Awards, przyznawaną przez EQUALS Global Partnership, która jest inicjatywą Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union, ITU), agencji ONZ.

Nagrody EQUALS in Tech Awards są przyznawane działaniom promującym równość płci w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Doceniają wysiłki osób, organizacji i projektów, które przyczyniają się do zwiększenia uczestnictwa kobiet i dziewcząt w sektorze ICT (Information and Communication Technologies). „Rebuilding Ukrainian Business” wygrał w jednej z pięciu kategorii: „Leadership in SME”, promującej kobiece przywództwo w technologiach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Program „Rebuilding Ukrainian Business” ruszył w lipcu 2022 r. Zgłosiło się do niego 1 500 kandydatek, spośród których wyłoniono 80 kobiet z najlepszymi pomysłami na biznes. Każda z nich otrzymała 41 godzin indywidualnych szkoleń i konsultacji, wsparcie w dziedzinie księgowości i promocji oraz dofinansowanie o wartości 4 000 USD. Powstała także biblioteka online z zasobami o tematyce biznesowej w języku ukraińskim i przestrzeń coworkingowa w Warszawie, zapewniająca szerokie wsparcie – od codziennej opieki nad dziećmi, przez pomoc w nauce języka polskiego i planowaniu kariery, po sesje z psychologami czy zajęcia jogi. Z przestrzeni, warsztatów i zajęć skorzystało ponad 2,5 tys. przedsiębiorczyń. – Dostałam maksymalne wsparcie księgowych, prawników, kolegów i koleżanek z projektu, którzy pomogli mi stworzyć biznesplan – mówi Inna Bozhko z Charkowa, która dzięki programowi prowadzi w Warszawie wymarzony biznes – Barbershop Inclusive.

Program, wart 1,5 mln dolarów, został sfinansowany z globalnego funduszu Mastercard Impact, zarządzanego przez Mastercard Center for Inclusive Growth, instytucję wspierającą sprawiedliwy i zrównoważony rozwój gospodarczy na całym świecie.