NOIZZ i Papaya New Directors stworzyły film „GEN Z Sister” o pokoleniu Z

fot. mat. prasowe

Na NOIZZ.PL oraz w mediach społecznościowych zadebiutował „GEN Z Sister”. Film powstał we współpracy z Papaya New Directors i został wyreżyserowany przez Macieja Nowaka. Jest to film o Kasi z rocznika 2004 – młodszej siostrze Macieja, która z dumą reprezentuje pokolenie Z. Wspólnie napisali scenariusz, żeby opowiedzieć o łączących ich wartościach, ale też problemach, z którymi muszą się mierzyć.

Hej, to ja, Kasia. Tak, boomerzy, znowu używam tego telefonu. A co mam tu niby robić? – mówi ironicznie bohaterka w pierwszych sekundach filmu. Wątek powszechnego uzależnienia od telefonu oczywiście się w nim pojawia, ale nie brakuje też bardziej uniwersalnych kwestii dotyczących m.in. tego, w co wierzą, co ich denerwuje lub dlaczego nagminnie używają języka angielskiego, nawet gdy rozmawiają po polsku. I tego, w których obszarach milenialsi z genzetami są podobni, a w których zupełnie inni.

Wokół pokolenia Z narosło wiele stereotypów, półprawd, krzywdzących generalizacji i opinii, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jak w takim razie jest z nimi naprawdę? Na to pytanie od dawna próbują sobie odpowiedzieć nauczyciele, rodzice czy copywriterzy w agencjach reklamowych. A może najlepiej zapytać o to same „zetki”?

Film Macieja wydaje mi się szczególnie istotny, ponieważ reżyser praktycznie całkowicie oddaje w nim narrację Kasi, swojej młodszej siostrze. Nie jest to więc kolejna opowieść o „zetkach”, tylko opowieść „zetki”, pozwalająca przez kilka minut pobyć w jej świecie. Jeśli nie macie wśród swoich bliskich żadnej osoby z tego pokolenia, to „GEN Z Sister” może pomóc wam je zrozumieć. Chętnych na jeszcze głębsze poznanie świata „zetek” niezmiennie zapraszam na Noizz, gdzie będziemy dalej eksplorować ten temat — mówi Maciej Wernio, p.o. redaktor naczelny Noizz.pl.

Przyznaję, że do stworzenia tej historii skłoniła mnie głównie chęć spędzenia czasu z moją siostrą i pogłębienia naszej relacji. Jedną z ważniejszych dla nas rzeczy było pokazanie, że dużo więcej nas łączy niż dzieli – mówi Maciej Nowak, reżyser filmu.

Film można obejrzeć w całości na Noizz.pl i w mediach społecznościowych Noizz i Papaya New Directors.