DZPN wraz z Kolejami Dolnośląskimi promuje kolejowe podróże

fot. mat. prasowe

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej opublikował – jako pierwszy w Polsce – mapę wszystkich zespołów uczestniczących w seniorskich rozgrywkach piłkarskich na Dolnym Śląsku. – Po Dolnym Śląsku komfortowo i szybko podróżuje się kolejami, również na mecze piłkarskie w wielu miejscowościach. Współpracujemy z DZPN-em i promujemy koleje poprzez sport – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Piłkarska mapa Dolnego Śląska to wspólna inicjatywa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Kolei Dolnośląskich.

Mapa ułatwi ponad 700 zespołom dotrzeć na boisko rywali, a kibicom umożliwi dotarcie na każdy obiekt piłkarski na Dolnym Śląsku, na którym toczy się seniorska rywalizacja piłkarska na wszystkich szczeblach rozgrywek – mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Mapa zawiera także wszystkie przystanki kolejowe, na których zatrzymują się pociągi regionalnego przewoźnika – Kolei Dolnośląskich.

Zachęcamy drużyny na każdym szczeblu, by w miarę możliwości korzystały z podróży Kolejami Dolnośląskimi. W ten sposób na jeden z meczów w IV lidze udał się zespół Łużyc Lubań. Bardzo nas cieszy, że KD rozwijają się na niespotykaną w Polsce skalę, bo dzięki temu możemy dotrzeć również do coraz większej liczby miejsc, gdzie mecze rozgrywają kluby w ramach rozgrywek piłkarskich – dodaje Andrzej Padewski.

Żaden inny Wojewódzki Związek Piłki Nożnej w Polsce jeszcze nie stworzył podobnej mapy.

Co ciekawego znajdziemy na mapie?

Na mapie zaznaczono lokalizacje rozgrywania meczów przez 709 seniorskich zespołów uczestniczących w rozgrywkach wszystkich szczebli, od Ekstraklasy po B-Klasę, najniższą klasę rozgrywkową na Dolnym Śląsku. Są tam również zaznaczone lokalizacje zespołów uczestniczących w rozgrywkach kobiecych.

Użytkownicy mapy mogą wybrać dowolną ikonę na mapie, kliknąć przycisk „wyznacz trasę” i w aplikacji Google Maps mamy możliwość wyboru środka transportu do tej lokalizacji. Również trasy Kolejami Dolnośląskimi, bo pociągi tego przewoźnika są widoczne w aplikacji.

Każdy znajdzie w swojej okolicy wydarzenie piłkarskie serwowane najczęściej raz na dwa tygodnie. Zapraszamy wszystkich na piłkarskie obiekty: nie tylko te, na których rozgrywają się mecze szczebla centralnego – mówi Adam Michalik, dyrektor biura DZPN w podokręgu Legnica.

Kolejami na piłkarski spektakl!

Oprócz ponad 700 lokalizacji zespołów, znajdziemy także 286 przystanków i stacji kolejowych, na których zatrzymują się pociągi Kolei Dolnośląskich.

Wielu kibiców z całego świata odwiedza mecze piłkarskie, niezależnie od poziomu rozgrywkowego. Pomysł na mapę wziął się poniekąd również z prywatnego doświadczenia, że często trudno znaleźć lokalizacje, na których mecze rozgrywają zespoły na wszystkich szczeblach. Dlatego podjęliśmy taką inicjatywę z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej – mówi Andrzej Padniewski z biura prasowego Kolei Dolnośląskich.

Mapa dostępna jest pod adresem internetowym: bit.ly/MapaDZPN

Mapa posiada liczne funkcjonalności – np. jeśli uruchomimy ją na telefonie komórkowym, to będziemy posiadać możliwość naniesienia jej do aplikacji Google Maps tak, by zawsze widzieć kluby grające w okolicy.

Blisko 1000 punktów na mapie!

Łącznie nanieśliśmy na mapę prawie 1000 rekordów, więc naturalnym jest, że nieliczne lokalizacje, grupy klas czy chociażby nowe lokalizacje boisk, w porównaniu do zeszłego sezonu, mogą się nie zgadzać. Bardzo prosimy kluby i kibiców o ewentualne uwagi, przygotowaliśmy specjalny formularz do zgłaszania nieprawidłowości, a link do niego znajduje się na stronie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – dodaje Łukasz Czajkowski, wiceprezes DZPN ds. organizacyjno-finansowych.

Tego typu mapa powstała po raz pierwszy – ani PZPN, ani żaden wojewódzki ZPN do tej pory nie opublikowały wszystkich lokalizacji, na których odbywają się seniorskie mecze piłkarskie we wszystkich rozgrywkach w danym regionie.

Zapraszamy Dolnoślązaków, ale i groundhopperów, czyli turystów stadionowych, z całej Europy do korzystania z mapy – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Autorzy mapy podkreślają, że jeśli inne związki chciałyby dołączyć do inicjatywy, by ostatecznie powstała taka z uwzględnieniem innych województw, to dane są możliwe do eksportowania do innych projektów.