Z początkiem września ruszyła jubileuszowa, 10. edycja programu edukacyjnego „To My Tworzymy Świat”, organizowanego przez firmę Canon. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie młodzieży w rozwijaniu ich pasji związanych z fotografią i filmem, przy jednoczesnym promowaniu odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Jedną z części projektu jest konkurs skierowany do osób w wieku 13-18 lat.
Akcja „To My Tworzymy Świat” jest częścią globalnego Canon Young People Programme, zachęcającego do dokumentowania ważnych kwestii społecznych i środowiskowych. Do tej pory, w programie wzięło udział już ponad 5750 młodych osób i ponad 50 partnerów prowadzących działalność charytatywną w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Podczas spotkań organizowanych dla szkół i lokalnych społeczności, młodzież przekazuje wartościowe historie, inspirując tym samym swoich najbliższych.
Pozytywne przykłady w najbliższym otoczeniu
Canon zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie, odbywającym się pod hasłem „Pozytywne przykłady realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ”. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace w dwóch kategoriach: multimedia (film, fotocast, reportaż, klip) oraz reportaż zdjęciowy. Konkurs trwa od 1 września do 17 listopada, a najlepsze prace zostaną nagrodzone wartościowymi nagrodami – zdobywcy I miejsca w obu kategoriach otrzymają aparat Canon EOS R50 wraz z obiektywem RF-S 18-45mm, natomiast nagrodą za II I III miejsce będą vouchery zniżkowe na produkty Canon o wartości 1000 i 300 zł. Inicjatywa cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem, w poprzednich edycjach udział wzięło już ponad 800 uczestników.
– Canon działa na rzecz wspólnego dobra, czego wyrazem jest nasze zaangażowanie w rozwój młodzieży i wspieranie jej w odkrywaniu świata poprzez fotografię i film. Chcemy, aby młodzi ludzie zrozumieli, jak ważne jest angażowanie się w sprawy społeczne i środowiskowe, a także jak wiele mogą osiągnąć, gdy ich przekaz trafi do innych osób – mówi Marta Borkowska, sustainability manager, Canon.
W ramach tegorocznej edycji projektu odbędą się również bezpłatne warsztaty multimedialne, podczas których uczestnicy zdobędą nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również będą mieli możliwość wykorzystania jej w praktyce, tworząc własne projekty pod okiem doświadczonych ekspertów. Dodatkowo, firma Canon udostępni uczestnikom warsztatów sprzęt fotograficzny.
Spotkania warsztatowe zaplanowano na 11 września w Krakowie oraz 13 września w Olsztynku. Aby wziąć w nich udział, należy zgłosić się na podany adres e-mail oraz odpowiedzieć na pytanie: „Co ciekawego Twoim zdaniem można przekazać poprzez fotografię?”. Uczestnicy muszą również dostarczyć podpisane zgody, co jest warunkiem udziału w warsztatach. Całość odbędzie się we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. J.Korczaka, Zespołem Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie oraz Muzeum Budownictwa Ludowego Skansen i Miejskim Domem Kultury w Olsztynku.
Dzięki tej inicjatywie, Canon nie tylko promuje rozwój umiejętności twórczych, ale także ideę rozpowszechniania Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Organizatorzy są przekonani, że dzięki fotografii i filmowi młodzi ludzie mają szansę kształtować społeczną świadomość i zachęcać innych do działania na rzecz lepszego świata. Inicjatywa Canon umożliwia młodym twórcom wyrażenie swojego głosu i wpływanie na otaczający świat.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą rozwijać swoje pasje i inspirować innych do działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.