20 000 zł za kapsle sprzed 20 lat – imponująca kolekcja wspiera WOŚP

Licytacje poprzedzające finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat zaskakują oryginalnością. W tym roku na aukcję trafiła skatalogowana kolekcja kapsli Tymbark zebranych ponad 20 lat temu przez jedną z kolekcjonerek. Marka postanowiła je wylicytować za 20 000 zł i jeśli wygra licytację to ta kwota zasili konto WOŚP.

Wszystko zaczęło się od wpisu na jednej z grup na Facebooku. Właścicielka imponującej kolekcji około 1500 kapsli po napojach Tymbark postanowiła oddać je w dobre ręce. Gdy okazało się, że kapsle były zbierane przez nią przez ostatnie 20 lat i do tego wszystkie zostały dokładnie skatalogowane, uczestnicy grupy namówili ją, by wystawiła swoje zbiory na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wieści o kolekcji szybko dotarły do marki Tymbark, a ta postanowiła wziąć udział w akcji i zaproponowała, że wykupi je za 20 000 zł. Jeśli marka wygra aukcję, całość zostanie przekazana na rzecz WOŚP.

Wszystkie kapsle z kolekcji zawierają pod spodem pozytywny przekaz. Co ciekawe, te kultowe już kapsle z hasłem po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 1993 roku. Od tego czasu codziennie wywołują uśmiech na twarzach tysięcy Polaków, sięgających po napoje Tymbark w butelkach. Kapsle mają też swoich wiernych fanów, a ich kolekcjonerów jest nad Wisłą całkiem sporo.